Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Steinerka
Steinerka, zdroj: stein2offices.sk
19. novembra 2018 11:37 Projekty od vRealitách.skSITA

Administratívna budova v objekte NEW STEIN v Bratislave mení majiteľa

Novým vlastníkom je Prvý realitný fond spoločnosti IAD Investments.

MiddleCap Real Estate Ltd. predal Prvému realitnému fondu, o.p.f. spravovanému spoločnosťou IAD Investments administratívnu budovu, ktorá vyrástla v areáli bývalého pivovaru Stein v Bratislave. Táto akvizícia je jednou z najväčších transakcií roku 2018 v oblasti real estate na Slovensku. Ide o projekt s viac ako 12 000 metrami štvorcovými administratívno-obchodných priestorov, ktorý pribudne do portfólia nehnuteľností Prvého realitného fondu, o.p.f. Informovala o tom v pondelok spoločnosť MiddleCap Real Estate Ltd v tlačovej správe.

Projekt a následne aj development spomínaného objektu realizoval MiddleCap Real Estate Ltd. prostredníctvom dcérskej spoločnosti AMW Development. Pozemky firma kúpila koncom roka 2015 od YIT Reding s cieľom výstavby administratívno-obchodných priestorov.

Kolaudácia bola v závere vlaňajška

MiddleCap Real Estate Ltd., ktorého vlastníkom je Miroslav Výboh, kolaudoval administratívnu budovu polyfunkčného súboru NEW STEIN koncom roka 2017 a prví nájomcovia sa do nových administratívnych priestorov sťahovali v marci 2018. V súčasnosti medzi najväčších nájomcov patria medzinárodné spoločnosti Deutsche Telekom Services Europe a Lucron Group. Budova sa nachádza na križovatke ulíc Krížna a Legionárska.

Na siedmich poschodiach kombinuje prevažne administratívnu časť s priestormi určenými na poskytovanie služieb (900 metrov štvorcových) a 170 parkovacích miest. So zmenou majiteľa sa mení aj názov administratívnej budovy na STEINERKA Business Center.

„Skutočnosť, že sa nám podarilo transakciu znamenajúcu predaj budovy uzavrieť v relatívne krátkom čase, necelých 10 mesiacov od kolaudácie, jasne vypovedá o vysokom štandarde spracovania a sfinalizovania projektu. Úprimne nás teší, že sme tak naplnili verejný záväzok o kvalite, ktorý sme na samom začiatku dali,“ konštatuje predseda predstavenstva spoločnosti AMW Development Matúš Výboh.

Na transakcii pracovalo viacero poradcov

Na strane predávajúceho poskytovala kompletné transakčné poradenstvo spoločnosť MiddleCap Advisory. Spoločnosť IAD Investments pri kúpe nehnuteľnosti zastupoval tím advokátskej kancelárie CMS, finančno-daňové poradenstvo zastrešila spoločnosť Deloitte a o technické poradenstvo sa postarala spoločnosť Sentient ČR. „Administratívna budova polyfunkčného súboru NEW STEIN, odteraz STEINERKA Business Center, je ďalším cenným aktívom, ktoré diverzifikuje naše realitné portfólio. Od tejto investície očakávame, že nám pomôže zastabilizovať a prípadne aj zvýšiť pozitívnu výkonnosť fondu,“ skonštatoval predseda predstavenstva spoločnosti IAD Investments Vladimír Bencz.

MiddleCap Real Estate (predtým Mayfair Assets) je súčasťou MiddleCap Group, S.A., investičnej a poradenskej spoločnosť so sídlom v Luxemburgu a pobočkami v Londýne, Bratislave, Prahe, Dubaji a v Monaku. Tá vznikla v roku 2018 fúziou spoločnosti MiddleCap Equity Partners, a.s. a Mayfair Assets Ltd. Partnermi novovytvorenej podnikateľskej skupiny MiddleCap Group, S.A. sú Miroslav Výboh, Matúš Výboh, Matej Majerčák, Roman Guniš a Michal Kviečinský. Počas posledných troch rokov spoločnosť poskytla transakčné poradenstvo v objeme, ktorý presahuje viac ako 800 miliónov eur. Celkový objem doposiaľ realizovaných real estate projektov presiahol objem 110 miliónov eur.

IAD Investments je najstaršia nezávislá slovenská správcovská spoločnosť. Finančné služby poskytuje individuálnym aj korporátnym klientom v krajinách strednej Európy už od roku 1991. V rámci svojho európskeho pôsobenia spravuje aktíva na Slovensku, v Česku, Maďarsku a Slovinsku, v celkovej hodnote viac ako 800 mil. eur. Prvý realitný fond o. p. f je najstarší podielový fond na Slovensku a v Česku, ktorý investuje do aktív realitného trhu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame