Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Priemyselná hala, priemysel, sklad
pixabay.com/ilustračné foto
21. novembra 2018 11:19 Realitný trh od vRealitách.skSITA

CBRE: Prenájom priemyselných nehnuteľností poklesol o viac ako 7 %

Miera neobsadenosti priemyselných nehnuteľností v porovnaní s druhým kvartálom 2018 mierne klesla – o 0,5 %.

Celková aktivita v prenájmoch priemyselných nehnuteľností na Slovensku dosiahla v treťom štvrťroku 2018 takmer 61 tisíc metrov štvorcových, čo predstavuje pokles trendu v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom o viac ako 7 %. Najviac zmlúv bolo podpísaných spoločnosťami z výrobnej sféry, nasledovali poskytovatelia z oblasti logistiky. Na trhu dominovali najmä nové prenájmy, ktoré predstavovali až 87 %, za nimi nasledovali expanzie existujúcich projektov (7 %) a renegociácie nájomných zmlúv (6 %). Informovala o tom v stredu spoločnosť CBRE v tlačovej správe.

Miera neobsadenosti priemyselných nehnuteľností v porovnaní s druhým kvartálom 2018 mierne klesla – o 0,5 % a ustálila sa na úrovni 7,30 %. V regiónoch Slovenska poklesla neobsadenosť o 4 %, v Bratislave a okolí naopak mierne stúpla, o 0,6 %, na hodnotu 5,57 %. Po dlhom období stagnácie sa úroveň nájmu priemyselných nehnuteľností podľa CBRE vlani mierne zvýšila. V tomto roku zostala úroveň hlavného nájomného stabilná – pohybovala sa v rozsahu 3,40 – 4,35 eura za meter štvorcový na mesiac.

Takmer 20 tisíc metrov štvorcových sa stavia na špekulatívnej báze

V sledovanom období boli dokončené tri nové projekty priemyselných nehnuteľností s celkovou plochou cez 68 tisíc metrov štvorcových. Momentálne je vo výstavbe ďalších sedem projektov, ktoré v blízkej budúcnosti poskytnú na prenájom ďalších viac ako 81 tisíc metrov štvorcových. Z nich 19-tisíc metrov štvorcových priestorov je stavaných na špekulatívnej báze v Bratislave.

CBRE Group so sídlom v Los Angeles je svetovým lídrom v oblasti realitných služieb a investícií. Pre CBRE na Slovensku pracuje viac ako 200 zamestnancov v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici. CBRE poskytuje strategické poradenstvo a realizáciu predaja a prenájmu všetkých typov nehnuteľností, služby pre firmy, oceňovanie nehnuteľností, developerské služby, investičné poradenstvo, výskum a spravuje 23 komerčných a kancelárskych objektov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame