Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf, ceny, peniaze
pixabay.com/ilustračný obrázok
11. apríla 2019 12:04 Realitný trh od vRealitách.skSITA

Ceny nehnuteľností na Slovensku rástli rýchlejšie ako bol priemer EÚ

Ceny bytov a rodinných domov na Slovensku v závere vlaňajška medziročne vzrástli o 6,8 %, v rámci celej EÚ boli vyššie o 4,2 %.

Ceny bytov a rodinných domov sa na Slovensku vo štvrtom kvartáli vlaňajška medziročne zvýšili o 6,8 percenta a oproti predchádzajúcemu kvartálu vzrástli o 2,8 percenta. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil vo štvrtok štatistický úrad EÚ Eurostat.

V eurozóne aj v rámci celej Európskej únie ceny rezidenčných nehnuteľností v medziročnom porovnaní stúpli zhodne o 4,2 percenta. Oproti tretiemu kvartálu boli ceny v eurozóne vyššie o 0,7 percenta a v celej únii o 0,6 percenta.

Najrýchlejšie rástli ceny v Slovinsku

V rámci krajín EÚ, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, ceny obytných nehnuteľností medziročne najviac posilnili v Slovinsku (18,2 %), Lotyšsku (11,8 %) a v Českej republike (9,9 %). Medziročný pokles cien obytných nehnuteľností evidovali v Taliansku (-0,6 %).

Medzikvartálne sa ceny obytných nehnuteľností vo štvrtom štvrťroku vlaňajška najviac zvýšili v Slovinsku (6,5 %), Lotyšsku (4,3 %) a na Malte (3,8 %). Medzikvartálny pokles cien bytov a rodinných domov evidovali v Dánsku (-1,7 %), Belgicku (-0,5 %), vo Veľkej Británii (-0,4 %), Švédsku (-0,2 %), Taliansku (-0,2 %) a vo Francúzsku (-0,2 %).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame