Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, úver, hypotéka, bývanie
pixabay.com/ilustračné foto
18. januára 2019 12:14 Realitný trh od vRealitách.skSITA

Eurostat: Ceny bytov a domov na Slovensku sa v treťom štvrťroku zvýšili o 4,4 %

Obytné nehnuteľnosti v eurozóne aj v celej EÚ v treťom kvartáli medziročne zdraželi o 4,3 %.

Ceny obytných nehnuteľností, čiže bytov a rodinných domov, v eurozóne aj v rámci celej Európskej únie v treťom kvartáli tohto roka v medziročnom porovnaní stúpli zhodne o 4,3 percenta. Medzikvartálne ceny obytných nehnuteľností v eurozóne posilnili o 1,6 percenta a v celej EÚ sa v treťom štvrťroku zvýšili o 1,5 percenta. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Oproti predchádzajúcemu štvrťroku nehnuteľnosti zlacneli

Na Slovensku sa ceny bytov a rodinných domov v treťom kvartáli tohto roka medziročne zvýšili o 4,4 percenta a oproti predchádzajúcemu štvrťroku klesli o 0,3 percenta. V rámci krajín EÚ, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, ceny obytných nehnuteľností medziročne najviac posilnili v Slovinsku (15,1 %), Holandsku (10,2 %) a Írsku (9,1 %). Medziročný pokles cien obytných nehnuteľností evidovali vo Švédsku (-2,1 %) a v Taliansku (-0,8 %).

Najviac ceny stúpli v Holandsku

Medzikvartálne sa ceny obytných nehnuteľností v treťom štvrťroku tohto roka najviac zvýšili v Holandsku (3,3 %), na Malte (3,1 %) a v Chorvátsku (2,8 %). Medzikvartálny pokles cien bytov a rodinných domov evidovali v Taliansku (-0,8 %), Rumunsku (-0,7 %), Fínsku (-0,4 %), na Slovensku (-0,3 %) a v Maďarsku (-0,2 %).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame