Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budovy, fasáda, bytový dom
pixabay.com/ilustračné foto
5. októbra 2018 13:25 Realitný trh od vRealitách.skSITA

Eurostat: Ceny bytov a rodinných domov sa na Slovensku zvýšili o 7 %

Obytné nehnuteľnosti v eurozóne aj v celej EÚ v druhom kvartáli medziročne zdraželi o 4,3 %

Ceny obytných nehnuteľností, čiže bytov a rodinných domov, v eurozóne aj v rámci celej Európskej únie v druhom kvartáli tohto roka v medziročnom porovnaní stúpli zhodne o 4,3 percenta. Medzikvartálne ceny obytných nehnuteľností v eurozóne aj v celej EÚ v druhom štvrťroku posilnili zhodne o 1,4 percenta. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Na Slovensku sa ceny bytov a rodinných domov v druhom kvartáli tohto roka medziročne zvýšili o 7 percent a oproti predchádzajúcemu štvrťroku stúpli o 1,2 percenta. V rámci krajín EÚ, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, ceny obytných nehnuteľností medziročne najviac posilnili v Slovinsku (13,4 %), Írsku (12,6 %), Portugalsku (11,2 %) a Maďarsku (10,4 %). Medziročný pokles cien obytných nehnuteľností evidovali vo Švédsku (-1,7 %) a v Taliansku (-0,2 %).

Medzikvartálne sa ceny obytných nehnuteľností v druhom štvrťroku tohto roka najviac zvýšili v Slovinsku (4,2 %), na Malte (3,2 %) a v Lotyšsku a Rumunsku (zhodne 3,1 %). Medzikvartálny pokles cien bytov a rodinných domov evidovali iba v Chorvátsku (-0,2 %).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame