Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bývanie, byty, panelák
pixabay.com/ilustračné foto
10. júla 2018 14:47 Realitný trh od vRealitách.skSITA

Eurostat: Ceny nehnuteľností na Slovensku stúpli medziročne o takmer 12 %

Ceny bytov a rodinných domov v eurozóne v prvom kvartáli tohto roka v medziročnom porovnaní stúpli o 4,5 percenta.

Ceny obytných nehnuteľností, čiže bytov a rodinných domov, v eurozóne v prvom kvartáli tohto roka v medziročnom porovnaní stúpli o 4,5 percenta a v rámci celej Európskej únie sa medziročne zvýšili o 4,7 percenta. Medzikvartálne ceny obytných nehnuteľností v eurozóne v prvom štvrťroku posilnili o 0,6 percenta a v rámci celej EÚ o 0,7 percenta. Informoval o tom v utorok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Medzikvartálny rast na Slovensku dosiahol takmer 3 %

Na Slovensku sa ceny bytov a rodinných domov v prvom kvartáli tohto roka medziročne zvýšili o 11,7 percenta a oproti predchádzajúcemu štvrťroku stúpli o 2,9 percenta.

V rámci krajín EÚ, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, ceny obytných nehnuteľností medziročne najviac posilnili v Lotyšsku (13,7 %), Slovinsku (13,4 %), Írsku (12,3 %) a Portugalsku (12,2 %). Medziročný pokles cien obytných nehnuteľností evidovali vo Švédsku a Taliansku (zhodne -0,4 %) a vo Fínsku (-0,1 %).

Medzikvartálne sa ceny obytných nehnuteľností v prvom štvrťroku tohto roka najviac zvýšili v Lotyšsku (7,5 %), Maďarsku a Slovinsku (zhodne 4,4 %) a Portugalsku (3,7 %). Najvýraznejší medzikvartálny pokles cien bytov a rodinných domov evidovali na Malte (-4,7 %), na Cypre (-1,8 %) a vo Švédsku (-0,8 %).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame