Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ext 1007.jpg
Zdroj: CBRE
11. marca 2019 13:53 Projekty od vRealitách.skSITA

Logistické centrum v Dunajskej Strede zmenilo majiteľa

Spoločnosť Gramercy Europe kúpila logistické centrum v Dunajskej Strede, ktoré predtým vlastnili ECE European City Estates a GO ASSET.

Medzinárodná realitná investičná spoločnosť Gramercy Europe kúpila prostredníctvom svojho investičného fondu Gramercy Property Europe III logistické centrum v Dunajskej Strede, ktoré predtým vlastnili ECE European City Estates a GO ASSET. Táto transakcia je prvou investíciou spoločnosti Gramercy Europe na Slovensku.

Informovala o tom realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá celú obchodnú transakciu po poradenskej stránke zabezpečovala.

Priestory sú dlhodobo prenajaté

Jeden z najmodernejších skladov na Slovensku bol dokončený v roku 2018 a má celkovo viac ako 50 tis. metrov štvorcových. Priestory sú dlhodobo prenajaté spoločnosti KiK, dcérskej spoločnosti skupiny Tengelmann Group.

Predávajúci GO ASSET a rakúska spoločnosť ECE European City Estates už v regióne strednej a východnej Európy pôsobia dlhodobo. „Sme radi, že sa nám na Slovensko podarilo dostať nového investora a veríme, že po pozitívnych skúsenostiach prídu aj ďalšie investície tohto fondu v našom regióne,“ povedal riaditeľ oddelenia predaja investičných nehnuteľností v CBRE na Slovensku Marián Mlynárik.

Transakcia bola rýchla

Gramercy Europe so sídlom v Londýne sa špecializuje na logistické a priemyselné nehnuteľnosti v kontinentálnej Európe. „Táto obchodná transakcia prebehla veľmi rýchlo aj vďaka nášmu aktívnemu a flexibilnému prístupu a profesionalite developera, ktorým bola spoločnosť GO ASSET,“ povedal o majetkových zmenách člen predstavenstva predávajúcej spoločnosti ECE European City Estates Dejan Mansfeld-Rupnik.

„Naša obchodná stratégia aj naďalej počíta s výstavbou chýbajúcich logistických nehnuteľností v strednej a východnej Európe,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti GO ASSET Andreas Liebsch.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame