Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Projekt, žeriav, stavebníctvo, výstavba
pixabay.com Ilustračné foto.
8. apríla 2019 13:49 Projekty od vRealitách.skSITA

Nová obytná zóna v Nitre pod Borinou prinesie 168 bytov

Štyri nové bytovky v katastrálnom území mestskej časti Klokočina majú poskytnúť bývanie pre 369 ľudí.

V Nitre pod Borinou má vyrásť obytná zóna, ktorá bude zahŕňať štyri bytové domy so 168 bytmi a apartmánmi. Pozemky v katastrálnom území mestskej časti Klokočina určené na výstavbu majú 6 729 metrov štvorcových. Bude tu 32 jednoizbových, 91 dvojizbových, 25 trojizbových a 20 štvorizbových bytov.

Investor predpokladá, že v nich bude bývať 369 obyvateľov. K dispozícii budú mať 251 parkovacích miest. Uvádza sa to v zámere Obytná zóna pod Borinou, ktorý predložila v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie spoločnosť Pod Borinou, s.r.o. so sídlom v Šelpiciach pri Trnave. Plánované ukončenie výstavby je v októbri 2021.

Pozemky sa nevyužívajú

Pozemky pre výstavbu sú vymedzené Hviezdoslavovou ulicou, Železničiarskou ulicou a železničným koridorom, zástavbou rodinných domov, cintorínom a prírodným masívom Borina. Parcely sú vo vlastníctve stavebníka a v súčasnosti sú nevyužívané. Nachádza sa na nich viacero stavieb v havarijnom stave a nefunkčných spevnených plôch, ktoré pred začatím výstavby odstránia.

„Príchod automobilového priemyslu do Nitry sa prejavuje aj na realitnom trhu v meste. Príčinou záujmu o výstavbu v danej lokalite je výhodná poloha ako aj nadväznosť na plánovanú výstavbu siedmich nízkopodlažných bytových domov,“ píše sa v zámere. Sedem bytových domov s 242 bytmi tvorí ďalší projekt s názvom Obytná zóna Hviezdoslavova, ktorý plánuje iný investor. Výstavba sa má začať tiež tento rok.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame