Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ihrisko, hojdačka
pixabay.com/ilustračné foto
18. februára 2019 10:48 Projekty od vRealitách.skSITA

Novú škôlku v Nitre za viac ako 2 milióny eur dostavajú budúci rok

V Materskej škole Dobšinského vznikne 144 miest v šiestich triedach.

Výstavba novej Materskej školy Dobšinského v Nitre bude trvať rok, skončiť by sa mala v januári 2020. V areáli bývalých kasární pod Zoborom ju vybuduje firma Inpek Holding, a.s., za 2 177 090 eur bez DPH. Mesto Nitra získalo na projekt vyše 916-tisícov eur z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Nová škôlka pomôže naplniť nepostačujúce kapacity v mestských predprimárnych zariadeniach. V Materskej škole Dobšinského vznikne 144 miest v šiestich triedach, každá trieda bude mať 24 detí.

Do 26 mestských materských škôl v Nitre zapísali rodičia minulý rok viac ako 2 600 detí. „Miesto sa ale nenašlo pre 150 detí. Časom sa počet neumiestnených detí znížil, keďže nie všetky zapísané deti do materských škôl nastúpili,“ spresnil odbor školstva, mládeže a športu na nitrianskej radnici.

Pribudne aj ihrisko

Nová škôlka vznikne prestavbou a prístavbou objektu, ktorý sa nachádza v areáli bývalých kasární. Projekt zahŕňa aj nové vnútorné vybavenie, vybudovanie jedálne, ihriska s hracími prvkami, nákup nábytku a hračiek. „Súčasťou projektu bude aj spevnenie okolitých plôch pre dopravnú obsluhu a peších či rozšírenie verejného osvetlenia,“ informoval investičný odbor na nitrianskej radnici.

Okrem bežných činností sa tu budú škôlkari v zvýšenej miere venovať umeleckým aktivitám. „Zameranie materskej školy bude aj na rozvoj oblastí kreatívneho priemyslu – konkrétne na výtvarné, hudobné a dramatické umenie, ale tiež na umelecké, tradičné a ľudové remeslá,“ doplnil odbor školstva, mládeže a športu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame