Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prologis park Tilburg.jpg
Prologis park Tilburg
23. januára 2019 13:55 Realitný trh od vRealitách.skSITA

Objem nájomných aktivít spoločnosti Prologis vlani presiahol 3 mil. metrov štvorcových

Vo štvrtom štvrťroku 2018 začala spoločnosť výstavbu 12 nových projektov.

Objem nájomných aktivít spoločnosti Prologis v roku 2018 dosiahol 3,06 milióna metrov štvorcových. Prologis o tom informovala v tlačovej správe. „Spoločnosť podpísala nové nájomné zmluvy na priestory s rozlohou 205 059 metrov štvorcových a zmluvy o predĺžení nájmov zahŕňajúce 385 501 metrov štvorcových,“ uvádza sa v správe.

Vo štvrtom štvrťroku začala spoločnosť výstavbu 12 nových projektov v Českej republike, Francúzsku, Taliansku, Holandsku, na Slovensku a v Spojenom kráľovstve s celkovou rozlohou viac ako 287 tisíc metrov štvorcových, 31,1 percenta z toho pritom tvorili projekty na mieru a 68,9 percenta výstavba špekulatívna. V priebehu roka 2018 Prologis začal výstavbu 15 projektov na mieru a 22 špekulatívnych projektov s celkovou rozlohou zhruba 918 tisíc metrov štvorcových.

Budovy spoločnosť získala vo viacerých krajinách

Prologis získal šesť budov s celkovou rozlohou viac ako 105 tisíc metrov štvorcových na území Holandska, Španielska, Švédska a Spojeného kráľovstva a ďalej šesť pozemkov s celkovou prenajímateľnou plochou zhruba 218 tisíc metrov štvorcových v Českej republike, Francúzsku, Taliansku a Holandsku. Za celý rok 2018 Prologis získal budovy so súhrnnou plochou asi 158 tisíc metrov štvorcových a pozemky s celkovou rozlohou 1,7 milióna metrov štvorcových.

Spoločnosť odpredala 57 budov so súhrnnou plochou 1,06 milióna metrov štvorcových v Nemecku, Francúzsku, Maďarsku, Taliansku, Holandsku a Španielsku. Predala aj deväť pozemkov s celkovou plochou viac ako 780 tisíc metrov štvorcových vo Francúzsku, Taliansku, Maďarsku a Poľsku. Za celý rok 2018 bolo predaných 1,75 milióna metrov štvorcových budov a 1,38 milióna metrov štvorcových pozemkov.

Ku koncu štvrťroka Prologis v Európe vlastnil, či už formou výhradného vlastníctva alebo spoluúčasti v investičných spoločnostiach, nehnuteľnosti a developerské projekty s celkovou rozlohou 16,3 milióna metrov štvorcových.

Spoločnosť Prologis celosvetovo poskytuje riešenia v oblasti logistických nehnuteľností. V spolupráci s výrobnými a distribučnými firmami zabezpečujú včasné dodanie produktov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame