Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bory byvanie 4. etapa.jpg
Bory bývanie 4. etapa, zdroj: Penta Real Estate
11. apríla 2019 15:22 Projekty od vRealitách.skSITA

Penta Real Estate pripravuje ďalšie etapy bratislavského projektu Bory Bývanie

Na Boroch vzniká rezidenčná štvrť s občianskym vybavením.

V bratislavskej mestskej štvrti Bory pripravuje Penta Real Estate ďalšie dve etapy rezidenčného projektu Bory Bývanie. V tretej a štvrtej etapa výstavby pribudne 663 bytov a 888 parkovacích miest. Výstavba by sa mala začať v priebehu budúceho roka. Informuje o tom Penta Real Estate v tlačovej správe. Celková výška investície je 73 miliónov eur.

V poradí tretia etapa projektu Bory Bývanie v súčasnosti čaká na získanie záväzného stanoviska hlavného mesta Bratislava. V šiestich bytových domoch má byť 357 jednoizbových až štvorizbových bytov. K nim pribudnú dva sekciové domy so šiestimi podlažiami.

Všetky bytové domy budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kobkami. Vznikne 488 parkovacích miest a časť z nich bude aj na povrchu. Spoločnosť vybuduje aj park s detskými ihriskami, lavičkami a voľnými priestranstvami. Architektom je štúdio Vallo Sadovsky Architects.

Pripravuje sa aj štvrtá etapa

Štvrtá etapa vytvorí kompaktný celok s urbanistickou štruktúrou druhej etapy. V súčasnosti sa pripravuje projektová dokumentácia k získaniu potrebných povolení. Na výstavbe sa bude podieľať architektonické štúdio Superateliér v spolupráci s Oliverom Sadovským. Vznikne 400 parkovacích miest, detské ihrisko, zeleň a komunitný priestor s prístreškom i možnosťou grilovania.

Spolu s druhou etapou Bory Bývania ponúkne viac ako 17-tisíc metrov štvorcových parkových plôch a športovísk. Plánovaná je aj cyklotrasa a chodník lemujúci Dúbravčický potok s viacerými miestami pre športové aktivity.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame