Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zeleň, osvetlenie, park
pixabay.com/ilustračné foto
2. novembra 2018 8:07 Projekty od vRealitách.skSITA

Pozemok na Záhoráckej ulici v Malackách sa zmení na mestský park

O finálnej podobe parku rozhodnú obyvatelia.

Pozemok na Záhoráckej ulici v Malackách sa zmení na mestský park. Agentúru SITA o tom informovala Ingrid Sochorová z Útvaru komunikácie a vonkajších vzťahov mesta Malacky s tým, že o finálnej podobe parku rozhodnú obyvatelia.

Dva susediace pozemky s celkovou rozlohou vyše dvetisíc štvorcových metrov, ktoré pôvodne patrili štátu, sa podarilo získať do vlastníctva mesta. “Nebolo to jednoduché. Máme za sebou štyri roky rokovaní s predsedami úradov a riaditeľmi odborov na ministerstvách. O zámere mesta sme hovorili aj s bývalým premiérom, vicepremiérom či s vtedajšou štátnou tajomníčkou ministerstva vnútra,“ uviedol primátor Malaciek Juraj Říha.

Poslanci odsúhlasili odkúpenie pozemkov

Rokovania zavŕšili poslanci mestského zastupiteľstva na septembrovom zasadaní, keď súhlasili s odkúpením pozemkov do vlastníctva mesta.

Na pozemku sa nachádzajú staré základy nedokončenej budovy. Tie rozoberú a plochu vyčistia. Nový park má pripomínať minulosť, keď na rovnakom mieste bola záhrada. Malačania sa môžu tešiť na kvetinovú pergolu, trávnaté záhony, jazierko s mostíkom a lavičky. Keďže lokalita leží pri križovatke, priestor bude odhlučnený. S projektom revitalizácie pozemku sa budú Malacky uchádzať o získanie dotácie z eurofondov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame