Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Robotník, stavebník, stavba
pixabay.com/ilustračné foto
26. decembra 2018 13:44 Projekty od vRealitách.skSITA

Rekonštrukcia autobusovej stanice v Nitre sa má skončiť v roku 2019

V súčasnosti finišujú práce na nástupištiach pre diaľkové linky.

Rekonštrukcia autobusovej stanice v Nitre sa má skončiť do júna 2019. Časť pre prímestské autobusy už cestujúci využívajú, v súčasnosti finišujú práce na nástupištiach pre diaľkové linky. Rekonštrukcia stanice sa začala 12. marca 2015 a trvať mala rok a pol. „Zdržanie bolo spôsobené tým, že sa prerábala projektová dokumentácia na základe rozhodnutia útvaru hlavného architekta mesta Nitry. Teraz je už vydané stavebné povolenie a nič nebráni tomu, aby najneskôr do konca júna 2019 bola celá autobusová stanica skolaudovaná,“ informoval generálny riaditeľ Arriva Nitra Juraj Kusy.

Arriva Nitra menila v priebehu rekonštrukcie aj dodávateľa stavby a neočakávané zdržanie spôsobili tiež staré inžinierske siete, ktoré bolo treba vymeniť. Nitrianska autobusová stanica je v prevádzke od roku 1978.

Pozemok predali

Pozemok, na ktorom stoja staré stánky s občerstvením, predala Arriva inej firme. „Bolo dosť finančne náročné pre nás zvládať tie investície, nie je to za malé peniaze. Našou podmienkou pri predaji bolo, že tam musí byť vybudovaný servis pre cestujúcich – dispečing, výpravná budova pre mestskú a prímestskú autobusovú dopravu, čakáreň, požadovali sme aj občerstvenie,“ upresnil Kusy.

Ako podotkol, takto budú mať cestujúci čakáreň bližšie. Súčasná čakáreň sa nachádza ďalej od miesta odchodu autobusov. Budovu si Arriva od investora po dostavbe prenajme a bude ju prevádzkovať.

Dopravný podnik má plány aj s priestorom stanice za reštauráciou Pelikán. V súčasnosti je tam parkovisko, na ktoré verejnosť nemá prístup. „Ak sa nám podarí integrovať všetky dopravné systémy – železničná doprava, mestská a prímestská autobusová doprava, bicykle a ja si dokonca myslím, že súčasťou integrovanej dopravy by mali byť aj taxíky, tak by tam bol ten bod, v ktorom by sa všetky dopravy stretávali,“ povedal Kusy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame