Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchod, nakupovanie, obchodné centrum
Ilustračné foto, zdroj: pixabay.com
5. apríla 2019 13:35 Projekty od vRealitách.skSITA

V Handlovej chcú postaviť nové obchodné centrum

Má zabezpečiť predaj tovaru a služby pre širokú spádovú oblasť.

Spoločnosť NSO INVEST chce v Handlovej postaviť nové obchodné centrum. Vyplýva to zo zámeru, ktorý je zverejnený na internetovej stránke www.enviroportal.sk. „Zabezpečí predaj tovaru a služby pre širokú spádovú oblasť,“ píše sa v zámere spoločnosti.

Jednopodlažná stavba v priestore Morovnianskeho sídliska bude mať obdĺžnikový pôdorys s rozmermi 200 x 42 metrov. Budova má byť prirodzene začlenená do územia v blízkosti klasickej sídliskovej zástavby. Vonkajšie stvárnenie objektu sa bude tvoriť v ďalšom stupni projektovej dokumentácie, pričom má zohľadniť architektonické riešenie vzhľadom na danosti lokality. V objekte má byť 12 až 18 obchodných prevádzok.

Stavba by mala byť ukončená v budúcom roku

V zámere nie sú uvedené predpokladané investičné náklady. Výstavba by mala začať v máji 2019 a ukončenie je plánované na september 2020 s tým, že prevádzka obchodného centra sa začne v októbri, uvádza sa v zámere, ktorý je predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Žilinská spoločnosť NSO INVEST mala podľa webového portálu www.finstat.sk v roku 2017 tržby vo výške zhruba 5 000 eur, čo je pokles oproti roku 2015, kedy boli jej tržby na úrovni 5,4 mil. eur. Spoločnosť sa v roku 2017 dostala do straty 556 tisíc eur, v roku 2015 mala zisk vyše 112 tisíc eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame