Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
KEŽŽMAROK: Otvorenie hokejovej arény
Exteriér hokejovej arény v Kežžmarku počas jej slávnostného otvorenia. Kežžmarok, 13. október 2018. Foto: SITA/Radoslav Maaš
23. októbra 2018 9:35 Projekty od vRealitách.skSITA

V Kežmarku otvorili zimný štadión

Na dokončenie projektu bude radnica potrebovať ešte 2,5 milióna eur.

Aj keď cez víkend už odohrali v Kežmarku na novom zimnom štadióne prvý hokejový zápas a hľadali detské hokejové talenty, jeho slávnostné otvorenie za účasti premiéra Petra Pellegriniho sa konalo až dnes. Práve vláda prispela sumou milión eur na prvú etapu – opravu štadióna, ktorý stál radnicu doteraz vyše 4,2 milióna eur.

Ako uviedol na dnešnom brífingu premiér Pellegrini, toto je iba jeden z mnohých projektov investície vlády do výstavby športových hál po celom Slovensku. „Na budovanie športovísk kladieme veľký dôraz, nielen na národne štadióny, ale aj v krajských či okresných mestách. Musím povedať, že už som tých štadiónov videl veľa, ale tento je nielen nový, ale i smart a energeticky úsporný. V utorok máme v Kežmarku zasadnutie vlády, primátor Kežmarku Ján Ferenčák má teda dosť času ovplyvniť nás,“ uviedol premiér a dodal, že keď primátor predloží zmysluplný projekt, nevylučuje, že vláda finančne pomôže aj pri dobudovaní ďalšej športovej infraštruktúry.

Investície by mali presiahnuť 7 miliónov eur

Prestavba ruiny zimného štadióna na multifunkčnú halu sa začala 4. septembra minulého roku. Oprava štadióna je naplánovaná na tri etapy. Doterajšia investícia na prvú etapu, a teda znovuobnovenie športoviska spolu s navýšením na dobudovanie šatní pre hráčov a rozhodcov v druhej etape, predstavuje 4,262 milióna eur. Predbežný finančný odhad celkovej prestavby je 7,4 milióna eur.

Zámerom mesta je vytvorenie multifunkčnej nízkoenergetickej haly s parametrami ľadovej plochy pre medzinárodné súťaže. „Spravím všetko preto, aby som vládu presvedčil o zmysluplnosti nášho projektu, že investícia do športovej infraštruktúry v Kežmarku sa oplatí a prinesie to svoje ovocie. Nielen domácim hráčom, ale i verejnosti z celého regiónu. Ľadová plocha má kanadské rozmery podľa noriem NHL, teda 61 krát 26 metrov, verím, že aj to nám prinesie pozornosť,“ uviedol primátor Kežmarku Ján Ferenčák a zároveň dodal, že prioritou bolo spustiť po ôsmich rokoch opäť štadión do prevádzky, čo sa podarilo. Chceme ešte dobudovať zázemie pre hráčov, trénerov i na suchý tréning.

Vláda prisľúbila pomoc

Začiatok rekonštrukcie štadióna na jar 2010 odštartovali prípravy na plánovanú zimnú deaflympiádu 2011. Prestavba sa začala, no neukončila. Štadión v Kežmarku bol osem rokov rozobratý, keďže bývalé vedenie nenašlo dostatok finančných zdrojov na dokončenie stavby. Veľký posun nastal po výjazdovom zasadnutí vlády v roku 2016, keď vláda prisľúbila aj poslala finančnú pomoc milión eur na pokračovanie stavebných činností.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies