Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kľúče, bývanie
pixabay.com/ilustračné foto
27. novembra 2018 15:42 Projekty od vRealitách.skSITA

V Nitre má vyrásť polyfunkčný objekt s ubytovňou pre 232 ľudí

Súčasťou objektu budú obchody, služby, administratívne priestory a ubytovňa pre zamestnancov s kapacitou 232 miest.

Na Štúrovej ulici v Nitre má vyrásť päťpodlažný polyfunkčný objekt. Jeho súčasťou budú obchody, služby, administratívne priestory a ubytovňa pre zamestnancov s kapacitou 232 miest. Ako sa píše v zámere, ktorý zverejnil investor v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, predpokladaný termín začatia výstavby je v roku 2020 a ukončenie očakáva v roku 2022.

Náklady sú vyčíslené na 9,8 milióna eur. Navrhovateľom zámeru je fyzická osoba Igor Králik. Majiteľom parcely je podľa katastra Roman Cerulík.

Budova má mať päť podlaží

Objekt má vyrásť na ploche, ktorá je v súčasnosti nevyužívaná. Nachádza sa na ľavej strane Štúrovej ulice v smere od hypermarketu Tesco na Mlynárce. Na prvom nadzemnom podlaží budovy by mali byť obchody a služby na podlažnej ploche do 2 400 metrov štvorcových. Na druhom podlaží sa počíta s administratívnymi priestormi na ploche do 2 600 metrov štvorcových. Na treťom, štvrtom a ustúpenom piatom podlaží má byť 116 apartmánových jednotiek, z toho 72 jednoizbových 34 dvojizbových a desať trojizbových.

„Pri predpokladanej obsadenosti dvoch ľudí na apartmán má polyfunkčný objekt kapacitu 232 prechodne ubytovaných zamestnancov,“ píše sa v zámere. Projekt počíta s dvojpodlažnou hromadnou garážou v podzemí s kapacitou 220 parkovacích miest. Ďalších 30 parkovacích miest má vzniknúť na dvore polyfunkčného objektu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame