Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bizniscentrum BBC5
BBC5, zdroj: Wood&Company
17. decembra 2018 15:18 Projekty od vRealitách.skSITA

Wood&Company kúpila ďalšiu budovu od realitného fondu Heitman

Po získaní BBC5 vlastní fond manažovaný investičnou bankou už štyri administratívne budovy v Bratislave.

Biznis centrum BBC5 v bratislavskej komerčnej zóne na Plynárenskej ulici mení majiteľa. Takmer plne prenajatú budovu odkúpil česko-slovenský fond manažovaný investičnou bankou Wood&Company od medzinárodného realitného fondu Heitman. Tento rok ide už o druhý obchod uzavretý medzi obomi spoločnosťami po predchádzajúcom predaji Aupark Tower. Výška transakcie nebola zverejnená. Wood&Company o tom informovala v pondelok v tlačovej správe.

Lokálny kapitál v regióne narastá

Ďalšia transakcia, ktorou lokálny investor získal administratívny komplex od medzinárodného fondu, potvrdzuje súčasný trend výrazného nárastu lokálneho kapitálu v celom regióne strednej a východnej Európy. „V období pred približne desiatimi rokmi vstúpilo na Slovensko viacero zahraničných realitných fondov, ktorým teraz končí životnosť. Preto sme založili fond, do ktorého starostlivo vyberáme najlepšie etablované aktíva, pri ktorých očakávame nadštandardný výnos aj v čase, keď trh zásobuje množstvo novostavieb. Naším cieľom je určite dlhodobé držanie a profesionálna správa prémiových kancelárskych budov,“ vysvetlil riaditeľ Wood&Company Martin Šmigura.

Výhodou etablovanej budovy je dobrá obsadenosť, zabehnutý manažment aj prevádzka. Budova BBC5 ponúka vyše 35 000 štvorcových metrov prenajímateľnej kancelárskej a obchodnej plochy v troch blokoch a viac ako 900 garážových a vonkajších parkovacích miest.

Fond sa pozerá aj po ďalších investíciách

Investičná banka Wood&Company vstúpila na bratislavský realitný trh v lete 2017 kúpou administratívnej budovy Westend Tower na Patrónke. Tento rok v júni kúpila kancelárske komplexy Aupark Tower a Lakeside Park spolu s priľahlými pozemkami. Ambíciou realitného fondu manažovaného Wood&Company je dosiahnuť v horizonte najbližších rokov hranicu 500 miliónov eur investícií v Českej republike a na Slovensku. Začína sa však pozerať aj na trhy v Maďarsku a Poľsku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame